Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kedden a matekkal folytatódik a 2012-es érettségi - középszinten több mint 88 ezren, emelt szinten 3697-en vizsgáznak. Utánajártunk, milyen feladatokra számíthattok, és mit nem szabad otthon hagyni.
A sík- és térgeometria sokaknak gondot okoz, pedig ezeket a példákat gyakran sorolják az utolsó, egyben legtöbb pontot érő feladatok közé a matekérettségit összeállító szaktanárok.
Valószínűségszámítási feladat minden évben szerepel az írásbeli matekérettségin – sokan éppen ettől a témakörtől tartanak a legjobban, az órákon ugyanis viszonylag kevés idő jut a feladatok gyakorlására.
Megoldhatatlan matekpéldát kaptak a brit diákok az érettségin – a tesztsort összeállító bizottság elnöke elnézést kért, és megígérte a végzős középiskolásoknak, hogy lejjebb viszik a ponthatárokat.
Térfogatszámítás, függvények, halmazok és exponenciális egyenlet is szerepel az idei középszintű matekérettségi feladatsorának első részében. Az eduline által megkérdezett szaktanár szerint a feladatsor felét erős általános iskolai tudással is meg lehet oldani.
Május 2-án kezdődik a 2011-es tavaszi érettségi időszak, az emelt szintű szóbeli vizsgákat június 2. és 8. között tartják. Itt olvashatjátok az idei emelt szintű szóbeli tételek címét matematikából.